Malta Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Malta Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Malta Aile Birleşimi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Malta Aile Birleşimi

Malta Aile Birleşimi vizesi diğer bir ismi ile evlilik vizesi olup, uzun süreli Malta ülkesinde kalmak isteyenler için düzenlenmiş olan ve D tipi kategorisinde bulunan vize çeşididir. Malta ülkesinde yaşayan ve Avrupa Birliğine üye olan ülkelerin vatandaşları olan kişiler, uzun süreli Malta’da bu vize türü ile ikamet edebilirler.

Ayrıyetten Malta vatandaşlığını almış olan ve Malta aile birleşimi vizesine sahip olan kişiler de, Malta sınırları içerisinde uzun süreli kalabilmektedirler. Eğer sizde Malta’da uzun süreli kalmak ve aile birleşimi vizesi almak isterseniz, öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Öncelikle aile olduğunuzu gösteren bir belge ve bu belgelerin ilgili nüfus müdürlüklerince onaylanması gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından Malta aile birleşimi vizesi almaya hak kazanabiliyorsunuz.

Malta Aile Birleşimi vizesi başvurusu yapacağınız zaman bazı evraklarla beraber, vize başvurusunu yapmanız gerekiyor.

Malta Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta Aile Birleşimi vizesi almak isteyen vatandaşların belli başlı prosedürlere uymaları ve gerekli olan evrakları, ilgili birimlere eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri gerekiyor. Aile birleşimi vizesi için gerekli olan evrakları kısa sürede teslim etmeniz, vizeyi daha önce almanızı sağlayacaktır.

Vize için gerekli evraklar şunlardır.

 • Öncelikle almak istediğiniz Malta aile birleşimi vizesi için başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.
 • Güncel bir pasaportunuzun olması gerekiyor. Bu pasaportunuzun tarihi ise, son 10 yıl içerisinde olması gereklidir.
 • Nüfus cüzdanınızın ön ve arka kısmının fotokopisini hazırlamanız gerekiyor.
 • Tam vukuatlı olarak nüfus kayıt örneğini beyan etmeniz gereklidir.
 • Malta’da bulunan ve avukat tarafından onaylanmış olan, Declaration of Prof belgesi gereklidir.
 • Malta vatandaşı olan kişilerin vatandaşlık hakkındaki detaylı bilgilerini gösteren belgenin olması lazımdır.
 • Kimlik belgesi veya pasaportunuzun fotokopisini evrakların içerisine koymanız lazımdır.
 • Ulusal evlilik kayıt örneğini hazırlamanız ve bu evlilik kayıt örneği belgesinin yetkili kişilerce onaylanması gereklidir.
 • Malta aile birleşimi vizesini almak istediğinize dair talep ettiğiniz dilekçe olmalıdır.
 • 2 tane ve biometrik şekilde çekilmiş resminizin bulunması gerekiyor. Bu resimler en az 6 ay önce çekilmiş olmalıdır.
 • Son üç yıl içerisinde vize aldığı iseniz, bu vizelerin fotokopisini çekmeniz ve evrakların içerisine koymanız gereklidir.
 • Başvuracak olan kişinin 18 yaşından küçük olması durumunda, ailesinin onayını almış ve imzalanmış belgenin olması gereklidir.
 • Malta ülkesinde bulunulan süre içerisinde, çıkacak olan masrafların nasıl karşılanacağını gösteren maaş bordrosuna sahip olunan belgenin gösterilmesi gereklidir.

Bunların dışında ise, seyahet edilecek zaman içerisinde geçerli olacak seyahat sağlık sigortasının 30.000 euro değerindeki teminat belgesinin olması gereklidir.

Malta Aile Birleşim Vizesine Kimler Başvuru Yapabilirler?

Malta Aile Birleşimi vizesi almak isteyen kişilerin gerekli evrakları tamamladıktan sonra, gerekli birimlere evraklarını vermesi gerekmektedir. Ayrıyetten bu evrakları hazırlayan kişilerin belli kurallar içerisinde, vize başvurusu yapabilecek kişiler arasında bulunması gereklidir. Eğer D tipi ulusal Malta vizesine başvuru yapmak istiyorsanız, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz ve Malta vatandaşı kişi ile evlenmek istiyorsanız, bu vizeya başvuru yapabilirsiniz. Malta vatandaşı ile evlenen Türk vatandaşlarının eşleri ve çocuklarının yanına yerleşmesini isteyen kişiler, bu vizeye başvuru yapabilirler. Bunların dışında ise, Türkiye’de yaşayan ve yaşları yasal olarak reşit olmayan çocuklarını, Malta ülkesine yerleştirmek isteyen kişiler de, Malta aile birleşimi vizesine başvuruda bulunabilirler.

Malta Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Malta Aile Birleşimi vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin, bu işlemleri yaparken bazı hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu hususlar, vizelerinin çıkmaları açısından kendileri için son derece önemli kriterlerdir. Dikkat edildiği müddetçe, vizenin çıkması için bir sorun olmayacaktır.

Dikkat etmeniz gereken hususlar ise şunlardır.

 • Malta Aile Birleşimi vizesine başvuru yaptığınız sırada, hazırlamış olduğunuz gerekli evrakların dışında ise, Konsolosluğun sizden ek olarak bazı belgelerin talep edeceğini unutmayınız.
 • Konsolosluğun sizden istemiş olduğu bu belgeleri, doğru bir şekilde ve eksiksiz olarak, yetkili birime götürmeniz gereklidir. Bu son derece önemli bir husustur.
 • Başvurusunu yaptığınız Malta Aile Birleşim vizesinin süresi, 3 ile 6 ay arasında değerlendirme süresinde olacaktır ve bu hususu unutmamanız gereklidir.
 • Başvurusunu yaptığınız Malta Aile Birleşim vizesini aldıktan sonra ve akabinde Malta’da oturma iznine sahip olduktan sonra, bağımsız bir şekilde Malta’da ikamet etmek istemeniz halinde ise, Malta hükümetinin belirlemiş olduğu kurallara uymanız gerekmektedir. Ve ayrıyetten hükümetin belirlemiş olduğu şartlara ise, sahip olmanız lazımdır.
 • Diğer önemli bir husus ise, konsoloslukta maruz kalacağınız sözlü mülakat sırasında, size sorulan sorular karşısındaki tavrınız önemlidir.
 • Daha sonrasında ise, mülakattaki davranışlarınız ve olaylar karşısındaki tutumunuz önemli olup, bunlara dikkat etmelisiniz.

Uzman danışmanlarının eşlik etmesi ile, Malta Aile Birleşimi vizesi alma yolunda doğru bir adım izlemiş olacaksınız. Siz mülakat sırasında gerekli olan sorulara cevap verirken, uzman danışman ise gerekli olan mevzuatları takip ederek, her hangi bir süprizin yaşanmamasını sağlayacaktır. Siz de daha fazla bilgi almak isterseniz, gerekli olan danışmanlarınız ile iletişime geçiniz.

Malta Aile Birleşimi Vizesi Randevu Alma İşlemleri Nasıl Oluyor?

Malta Aile Birleşimi vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler, bu işlemi ister yetkili birimlere giderek veya telefon ile bilgi alarak yapabilirler, isterlerse de internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirler.

Genellikle zaman kaybının olmaması için kişiler, online olarak randevu oluşturmayı seçmektedirler. Adım adım takip edilerek yapılan randevu oluşturma, oldukça kolay şekilde yapılmaktadır. Vfs global randevu oluşturma sistemine giriş yapan kişiler, Malta Aile Birleşimi vizesi için başvuruda bulunabiliyorlar. İşlemlerini kısa sürede yaptıkları gibi, gerekli olan evrakların neler olduğunu bu sistem üzerinden öğrenebiliyorlar. Eğer evraklarının içerisinde eksik olan resim gibi belgeler var ise, sistem üzerinden bu eksikliklerini giderebilirler.

Oldukça kullanışlı ve pratik olan bu sistem, çok kişi tarafından tercih edilen vize olma randevu sistemidir. Siz de Malta aile birleşimi vizesini almak için randevunuzu bu sistem üzerinden oluşturabilirsiniz.

Malta Aile Birleşimi Vizesi Ücretleri Hakkında

Malta Aile Birleşimi vizesine başvuru yapacak olan Türk vatandaşlarının ödeyeceği ücret, diğer vize türlerinden farklı olup, fiyat olarak farklıdır. Malta hem Avrupa Birliği üyesi olan ve aynı zamanda Schengen bölgesinde bulunan bir ada ülkesidir. Para birimi Euro olmasına rağmen, çok pahalı bir ülke değildir.

Bu yüzden ister normal vize almak isteyin, isterseniz de aile birleşimi vizesi talebinde bulunan, çok fazla bir ücret ile karşılaşmayacaksınız. Almak istediğiniz vize çeşidinin ödemesini ise, ister nakit olarak yetkili birime giderek yapabileceksiniz, isterseniz de kredi kartı ile online olarak ödeyebileceksiniz. Malta aile birleşimi vizesi almak isteyen kişilere ilgili birimler, fiyat olarak kolaylıklar sağlamaktadır.

Malta aile birleşimi vizesine başvurmak için, schengen pasaportuna sahip olmanız gerekmektedir. Schengen pasaportuna sahip olan kişiler, Malta aile birleşimi vizesi için, istedikleri süreyi yetkili birime bildirerek, ödemesini gerçekleştirmektedirler.30

Malta Aile Birleşimi Vizesi Başvuru İşlem Süresi Hakkında

Malta Aile Birlemişi vizesine başvuru yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, gerekli olan evrakları ilgili birime zamanında teslim ettikten sonra, belli bir süre beklemek zorunda kalmaktadırlar. Evrakları eksiksiz ve zamanında teslim etmeniz ise, vizenizin erken çıkmasını sağlayacaktır. Bu bekleme süresi ise ortalama olarak, 5 ile 10 iş günleri içerisinde gerçekleşmektedir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu