Malta Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Malta Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Malta Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Malta Vize Başvuru Formu

Maltaya gitmek isteyen kişilerin bordo pasaportuna sahip olması gerekir. Bordo pasaportu olan kişiler de schengen vizesi almak zorundadır. Diplomatik pasaport, gri pasaport ve yeşil pasaporta sahip olan kişiler ise 90 günü aşmadan Maltayı ziyaret edebilir. Daha önceden bir vize aldıysanız eğer bu vize de geçerli olduğu için Maltaya giriş yapmanız mümkün.

Ülkemizden Maltaya gidecek olan kişilerin malta vize başvuru formu doldurup başvuru da bulunmaları gerekir. İstenilen bazı evraklar bulunur. Bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanıp konsolosluğa verilmesi gerekir. Böylelikle vize başvurunuzda değerlendirilmeye alınır.

Genellikle tüm ülkelere giriş yapabilmek için vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Ancak bazı ülkeler vizeden muaftır. Ancak Malta ülkesine giriş yapmak istediğiniz zaman Malta vizesine başvuruda bulunmak gerekir. Malta vizesi için şahsi olarak başvuru olacağı gibi aracı firmalar ile de başvurmak mümkün. Ancak aracı firmaları ile başvuruda bulunduğunuz zaman belli bir ücret vermeniz gerekir.

Malta Vize Türleri

Malta için schengen vize başvurusunda bulunacağınız zaman çeşidine göre başvuruda bulunmak gerekir.

 • Turistik vize başvurusu
 • Ticari vize çeşidi
 • Aile ziyareti vizesi
 • Öğrenci vizesi olarak çeşitleri bulunur.

Seyahat sürecinize göre istenilen evraklar da değişir. Genellikle başvuruda bulunmadan önce hangi vize türü ile başvuracağınızı belirlemek gerekir. Gerekli olan evrakları temin ettikten sonra konsolosluğa başvurmak gerekir. Teslim edilen evrakların eksiksiz olması önemlidir. Çünkü genellikle konsolosluklar evrakların eksiksiz olmasına çok dikkat eder.

Eksik bir evrak olması halinde başvuru süreci de uzar. Bu nedenle bu gibi evrakların doğru bir şekilde hazırlanması ciddi anlamda önemlidir. Genellikle vize başvurusunda bulunacağını zaman vize türlerine göre başvuruda bulunmak daha doğru olacaktır. Çünkü her bir vize buna göre değerlenir. Bu nedenle vize türleri hakkında bilgi alarak Malta vize başvurusunda bulunmak daha sağlıklı olacaktır. Böylelikle hiçbir şekilde vize reddi almadan ve bir sorun yaşamadan ülkeye giriş yapmış olursunuz. Bu nedenle vize türleri oldukça önemlidir.

Malta Vize Başvuru Formu Nedir?

Malta vize başvuru formu ülkeye giriş yapmak isteyen herkesin doldurması gereken bir evrak türüdür. Vize başvuru formunda bazı bilgiler yer alır ve bu bilgilerin vizeye başvuracak kişi tarafından doldurulması gerekir. Başvuru sürecinizin uzamaması için tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunması önemlidir.

Başvuru formunu doldurduğu zaman bir örneğini bu evrakların arasına koyarak konsolosluğa vermek gerekir. Daha sonra başvurunuz değerlendirilmeye alınır ve genellikle bir hafta içerisinde de sonuçlanmış olur.

Başvuru formunu evraklar arasında olması çok önemlidir. Başvuru formunda sizin vesikalık fotoğrafınız ve kendinize ait bazı sorular yer alır. Bu soruları eksiksiz olarak cevaplamak gerekir. Başvuru formunun en sonuna kendi imzanızı atarak evrakların arasına koymanız gerekir.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta vizesini almak için konsolosluğun belirlemiş olduğu bazı şartlar bulunur. Bu şartları ve prosedürleri yerine getirdiğiniz zaman Malta vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Malta vize başvurunuz için ilk olarak yapmanız gereken vize ücretini ödemeniz gerektiğidir. Aracı bir firma ile başvuruda bulunduğunuz zaman belli bir vize ücreti ve konsolosluk ücreti çıkar.
 • Vize için başvuru da bulunacağınız zaman randevu işlemlerinin tamamlanması gerekir. Randevusu olmayan kişiler konsolosluktan vize başvurusunda bulunamaz.
 • Hazırlanması gereken evraklar arasında otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonunda mutlaka olması gerekir. Eksik olan her bir evrak sonrasında size geri dönüş yapılır ve işleminiz daha fazla uzayabilir.
 • Tüm vize evraklarını hazırladıktan sonra aracı firma ile başvuruda bulunmanız mümkün. Ancak bazı konsolosluklar birebir görüşmeyi de kabul eder. Bu nedenle konsolosluktan randevu olarakta başvuruda bulunmanız mümkün.

Malta vizesi için başvuruda bulunduğunuz zaman genellikle bir veya iki hafta içersinde sonuç almış olursunuz. Ancak vizenin doğru bir şekilde başvuruda bulunması oldukça önemlidir.

 

Vize Reddi Alma

Vize reddi genellikle birçok insanın başına gelen bir durumdur. Vize reddi aldığınız zaman genellikle evraklarınız eksik olduğu için almış olursunuz. Daha önce herhangi bir ülkeye vize için başvuruda bulunduğunuzda ve olumsuz bir şekilde cevap aldığınız zaman bu durum olumlu bir cevap almanızı da engeller. Malta için vize alacağınız zaman da daha önce almış olduğunuz vizeler ve ülkelere giriş çıkışlar ciddi anlamda önemlidir.

Konsolosluklardan vize başvurusunda bulunacağınız zaman bu konuda oldukça iyi bir firmadan yardım almak gerekir. Çünkü konsolosluklar ülkeye girecek olan vatandaşları titizlikle seçerler. Bu nedenle istemiş oldukları her bir evrağın da doğru bir şekilde hazırlanması gerekir. Genelikle evraklarda bir sorun olduğu zamanlarda vize reddi almış olursunuz.

Bu nedenle bu gibi durumlarla karşılaşmamak için doğru bir şekilde vize başvurusunda bulunmak çok önemlidir. Eğer başvuru sahipleri olumsuz bir cevap alırsa tekrar başvuruda bulunabilir ancak bu durum konsolosluk açısından güvenilir bir durum yaratmaz. Bu nedenle sürekli üst üste başvuru yapmakta sorun olabilir.

Başvuru Evrakları

Malta vize başvuru formu mutlaka evraklar da olması gereken bir belgedir. Malta vize başvurusu yapacağınız zaman aracı firmalar ile bu evrakları hazırlamanız mümkün. Evraklar arasında genellikle kimlik belgeniz, banka hesap bilgileriniz, varsa üzerinize tapu, çalıştığınız yere ait gerekli olan evraklar mutlaka hazırlanmalıdır.

Başvuru sırasında evraklar eksik olması halinde ya vizeniz onaylanmaz ya da eksik evrak için sizlere geri dönüş yapılır. Ancak genellikle her konsolosluk evrakları geri göndermeyebilir ve size direkt olarak red verebilir.

Malta için vize alacağınız zaman da bu duruma çok dikkat etmeniz gerekir. Başvuru evrakları genellikle herkes için aynı evraklar olarak hazırlanır. Bu nedenle konsolosluk sizden bu evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasını ister. Evrakları hazırladığınız zaman genellikle olumsuz bir dönüş almazsınız. Ancak her bir durum farklı olduğu için farklı sonuçlar da almanız mümkün.

Malta Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Malta vize başvurusunda bulunacağınız zaman bazı adımları takip ederek başvuruda bulunmak gerekir. Seyahat sağlık sigortası yaptıracağını zaman mutlaka seyahat dönüşünüzden 15 gün süre boyunca geçerli olması gerekir.

Malta için vize başvurusunda bulunacağınızda mutlaka bir veya iki ay öncesinden vize başvurusunu yapmak gerekir. Çünkü bazı durumlarda konsolosluk çok yoğun olabiliyor ve başvurunuzda geç onaylanabiliyor. Kimlikte herhangi bir değişiklik varsa eğer mutlaka pasaportunuzu da yenilemeniz gerekir. Eğer evlilikten dolayı soyadı farklılığı varsa ve bu durum kimlikte belirlenmediyse bu durum sizin için sıkıntı yaratabilir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi de çok önemlidir. Her pasaportun geçerlilik süresi bir yıl olmalıdır.

Vize başvuru sırasında bu gibi işlemleri dikkat etmeniz halinde vizenizde kısa sürede onaylanmış olur. Ancak evraklar içersinde herhangi bir sorun yaşarsanız eğer bu durum vize almanızı da olumsuz bir şekilde etkiler. Genellikle bir çok kişi vize başvurusunda bulunacağı ama aracı firmalar ile başvuruda bulunmayı tercih eder. Randevu işlemleriniz dahil bir çok işlemleri aracı firmalar kısa sürede halletmiş olur. Bu nedenle iyi bir firmadan bu konuda destek almakta fayda var.

Malta vize Evrakları

Malta vize Evrakları

Malta vize başvurusu

Malta vize başvurusu

Malta Konsolosluğu İstanbul

Malta Konsolosluğu İstanbul

Malta vize ücreti 2020

Malta vize ücreti 2020

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu