Malta Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Malta Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Malta Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Malta Vizesi Gerekli Evraklar

Malta ülke olarak 26 ülkenin yer aldığı schengen anlaşmasına imza atmıştır. Bu nedenle de Malta vizesi alan bireyler aynı zamanda schengen ülkelerinde de 180 günde 90 gün olarak aktif kama hakkına sahiptir. Ülke anlaşmasından dolayı schengen ülkeleri girişleri için ülkemizde birçok kişi Malta vizesi gerekli evraklar işlemini tercih eder. İlgili vize başvurusu ise Malta Konsolosluğu’na yapılır. Fakat konsolosluk sadece aracı kurum ile başvuru kabul etmektedir.

Malta’ya gitmek isteyen ülkemizdeki vatandaşlar bordo (hususi), siyah (diplomatik), yeşil pasaport sahipleri kurallar içerisinde ilgili başvuruyu Malta Konsolosluğu’na yapabilir. Elbette Schengen vizesi söz konusu olduğundan aynı vize ile tüm schengen ülkelerinde 180 gün içerisinde 90 gün kalma hakkına sahip olur. Ülkemizde ise birçok vatandaş hem Malta hem de diğer Schengen ülkelerine ziyaretleri için Malta başvurusu yapar.

Malta Vizesi Kişisel Evraklar:

Malta vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin; şahsi olarak temin etmek zorunda olduğu evrakların bir çoğu schengen vizesi sistemine kayıt edilmek zorundadır. Bununla beraber vize bilgi sistemi güvenlik ağına ilgili kayıt yapılmalıdır. Bu evrakların en önemlisi finansal olarak ilgili seyahatin karşılanacağı beyanıdır.

-Pasaport ve vize fotokopileri,

-Kimlik fotokopisi,

-Yerleşim yeri belgesi,

-gelir belgesi, sgk lı çalışan ise üç aylık bordro,

-bakiyesi belirli bir tutarda bulunan banka hesabının banka şubesi tarafından kaşe imzalı dökümü,

Malta Vizesi Mesleki Evraklar

Malta vizesi gerekli evraklar arasında kişinin meslek durumunu gösteren evraklarda bulunur. Konsolosluğun görevlendirdiği aracı kuruma teslim edilecek mesleki evraklar içerisinde iş yeri sahibi olma durumunda;

-Şirket ticaret sicil faaliyet belgesi,

-Şirket ortaklarının kimlik fotokopisi,

-Şirket vergi levhası,

-Şirket imza sirküleri,

-Ticaret sicil gazetesi fotokopisi,

-Şirket çalışanı olunması durumda seyahat tarihlerinde izinli olduğunu gösterir ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış olmalı,

-Ziraat ile uğraşılıyor ise ilgili odadan alınan çiftçi belgesi,

-Öğrencilik durumunda okul öğrenci işleri ıslak kaşe imzalı öğrenci yazısı,

-Eğer gelir söz konusu değil ise seyahat masraflarını karşılayacak kişinin yazısı ve gelir evrakları,

Talep edilir. Tüm bu evraklar ile birlikte Malta vizesi gerekli evraklar olarak uçak bileti, otel yada konaklama evrakları da teslim edilmelidir.

Malta Turistik Vize İşlemleri

Malta vizesinde ticari durum ya da çalışma durumu söz konusu değil ise turistik vize talep edilir. Turistik vize olarak ise sosyal statü durumu ortaya çıkar. Malta turistik vizesi için mutlaka ilgili schengen vize evrakları yer almalıdır. Turistik işlemlerde Malta schengen vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu evraklar içerisinde mutlaka seyahatin tutarının nasıl karşılanacağı, uçak biletleri gidiş ve dönüş olarak, konaklama durumu, otel ise, otel rezervasyonu, bir yakını yanında kalma durumu ise söz konusu kalınacak kişinin davetiye yazısı olmalıdır.

Malta Konsolosluğu’na aracı kurum ile telsim edilen turistik vize evraklarının doğru ve eksiksiz olması halinde kesinlikle vize çıkacak diye bir durum yoktur. İlgili yetkililer tarafından tüm evraklar incelenir. Kişinin ziyaretinin belirttiği tarihler arasında olması, ilgili konaklama durumu ve gelir durumu incelenir. Bu inceleme ile söz konusu vize talebi kabul ya da ret edilir.

Malta Turistik Vize Evrakları olarak aşağıdaki evraklar talep edilir.

-Malta schengen vize başvurusunda seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olan pasaport olmalıdır. İlgili pasaportun 2 adet boş sayfasının bulunması gereklidir. 10 yıldan daha eski yıllı ya da yıpranmış pasaportlar kabul edilemez.

-Malta vize başvuru formu aynı zamanda schengen vizesi başvuru formudur. Eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. Destekleyici bilgiler ile gerekli olan seyahatin amacının ispatlanması gereklidir. Özellikle mail adresi ve cep telefon numarası kısımları doldurulmalıdır. 18 yaşından küçük olma durumu söz konusu ise de mutlaka form verilmelidir. 18 yaşından küçük olma durumu söz konusu ise anne ve babadan alınan noter onaylı izin yazısı gereklidir. Yazı Türkçe ve İngilizce olarak iki suret şeklinde verilmelidir.

-Biometrik fotoğraf Malta turistik vize işleminde formda kullanılmak üzere 2 adet biometik fotoğraf verilmelidir. Fotoğraf beyaz fon, kulaklar açıkta, baş ile çene arası 36mm ve göz aralığı 8 mm olarak hazırlanmalıdır. Yüz, alın, kulak ve boyun mutlaka açık ve görülmelidir. Fotoğrafın bir tanesi Malta vize başvuru formuna yerleştirilir.

-Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize başvuru sahibi kişinin aile, ikamet ve diğer ayrıntıların yer aldığı evraktır. Tam vukuatlı olması nedeni ile doğum bilgileri de evrakta yer alır. İlgili evrak mutlaka günce olmalıdır.

-Başvuru sahibi T.C. vatandaşı ise mutlaka önlü arkalı kimlik fotokopisi,

-Başvuru sahibi T.C. vatandaşı değil ise ülkemizde oturma ya da çalışma iznin bulunması,

-Malta turistik vize talep dilekçesi, Malta Konsolosluğu’na hitaben yazılan talep dilekçesidir. Dilekçede mutlaka seyahatin amacı ayrıntıları ile açıklanmalıdır.

-Malta turistik vize için başvuracak kişi çalışan ise; vize sahibinin çalıştığı firmaya ait antetli kağıda İngilizce izin yazısı, maaş yazısı, maaş bordrosu, seyahat tarihleri mutlaka yazıda belirtilmelidir. İzin dilekçesini mutlaka şirket yetkilisinin imzalaması gereklidir.

-Malta turistik vize başvurusunda bulunacak kişinin şirket sahibi olması durumunda, antetli kağıda yazılacak seyahat planını gösterir yazı, şirketteki ortaklık pozisyonu bilgisi kompozisyon yazılmalıdır.

-Malta turistik başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ise söz konusu ise seyahat masraflarının nasıl karşılanacağının açıklanması, anne ya da babaya ait tapu fotokopileri, son 3 aylık banka hesap dökümü bulunmalıdır.

-Eğer ilgili başvuru sahibi öğrenci ve 18 yaş altında ise anne babaya ait izin evrakı olmalıdır. Bu evrakın noter onaylı olması ve Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmalıdır.

-Eğitim amaçlı bir seyahat söz konusu ise de eğitim alınacak okula yapılan ödeme makbuzları, anne baba izin belgesi olmalıdır.

-Başvuru sahibi ev hanımı ise başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait gelir belgesi, bu belgede mutlaka seyahat içeriği belirtilmelidir. Bu evrakta kişinin mali durumunu gösterir, evrakta mutlaka banka şubesi tarafından ıslak imzalı olmalıdır.

-Malta turistik vize başvurularında Euro ya da TL cinsinden teminat anlamında banka hesap cüzdanının son 3 aylık dökümü gereklidir. Bu dökümün banka şubesi tarafından ıslak imzalı olması yanı sıra başvurudan 3 gün önceye kadar olmalıdır.

-Malta turistik, vizesinde SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü, çalışılan kurumdan alınan izin yazışı ve maaş bordrosu mutlaka gereklidir.

Malta Vizesinde Seyahat Sağlık Sigortası

Malta vizesi başvurularında seyahat başvuruları işleminde acil tıbbı bakım, hastane tedavileri, sağlık nedenleri açıklanarak hazırlanmış sigorta poliçesi olmalıdır. Bu poliçede yer alan tutar ise 30.000 eurodur. Bu teminata sahip olan seyahat sağlık sigortası kaza sigortası şeklinde hazırlanmalıdır.

Malta Vize Ücreti

Malta vize ücreti dekontunun da mutlaka evraklar arasında yer alması gereklidir. Evraklarda yer alan makbuz tutarı aracı kurum yardımı ile ya da ilgili iban numarasına yapılır.  Vize ücreti 60 euro olarak belirlenmiştir. Fakat her yıl bu rakam düzenli olarak güncellenir. 60 euro olan tutarı tüm Malta vize başvurularında yatırmak mecburidir.

Malta vize

Malta vize

Malta Konsolosluğu

Malta Konsolosluğu

Malta Schengen vizesi Başvuru Formu

Malta Schengen vizesi Başvuru Formu

VFS Malta

VFS Malta

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu