Malta Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Malta Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Malta Vizesi Ücretleri 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Malta Vizesi Ücretleri

Malta vizesi son zamanlarda oldukça fazla talep gören vizelerden bir tanesidir. Vize ücretleri konusunda Avrupa ülkelerinin birçoğundan daha makul ücretlere sahip olan Malta vizesi bize alış kolaylığı konusunda da oldukça makul süreler sunmaktadır. Malta vizesi ücretleri tüm vize ücretleri gibi geri dönüşü olmayan ücretlerdir.

Vizeniz verilmediği ve sorun çıktığı durumlarda ücretinizi geri alamazsınız. Bir de ücrete haricinde her başvuru yaptığınız seferde 30 Euro hizmet bedeli alınmaktadır. Bu hizmet bedelini konsolosluğun sizin için ayırdığı süre için alınan ücrettir. Tüm ödemeleriniz Euro ve nakit olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple kur değişimi vize ücretleri de etkilemektedir. Eğer konsolosluk veya vize başvuru noktasına ulaşımını zorsa kurye ile ulaşım seçeneği de bulunmaktadır. Bu kurye tercihi €10 ek ücrete tabidir. Ödemelerin hiçbirinde kredi kartı seçeneği bulunmamaktadır ve tümü nakit olarak ödenmesi gerekmektedir.

Türkiye’den AB vatandaşları ve çocukları vize ücretlerinden muaftır ve direkt olarak geçiş yapabilirler. Son olarak vize başvuru merkezlerinde 500 Euro banknot ile ödeme kabul edilmemektedir. Vize alma sürecinde bir firma ile çalışmıyorsunuz vize için tüm belgelerinizi kendiniz konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir. Bu belgeleri ilettikten sonra vize ücretini yatırmanız ve dekontlarınızı da eklemeniz gerekmektedir. Vize ücreti vize işlemi karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

3 Şubat 2020 tarihinden itibaren konsolosluk harçlarına €20 zam gelerek konsolosluk harçları 110 Euro olmuştur.  Bunun dışında herhangi bir şekilde bir firma aracı ile bize başvuru yaptıysanız firmanın sizden tahsil edeceğim hizmet bedeli farklı olacaktır. Bu hizmet bedeli firma tarafından belirlenmekte olup işlemlerinizi hızlandırdığından ve belgelerini eksiksiz teslim ettiğinden emin olan bir hizmet sunmaktadır.

Vize Türü Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti
Turistik Vize 110€
Ticari Vize 110€
Ziyaret Vizesi 110€
Kültürel Vize 110€
Eğitim Vizesi 110€
0-6 Yaş Arası 30€
6-12 Yaş Arası 70€
Erasmus Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Malta Vize Başvurusu için gerekli genel belgeler:

Malta vizesine başvuru yapmak için durumunuza göre bazı belgelere ihtiyacınız vardır. Malta’nın Konsolosluk Temsilciliğinin bulunmadığı bir ülkede, Malta ile ikili anlaşmanın olduğu başka bir Üye Devletin Konsolosuna başvuru yapılabilir. Bir veya birden fazla giriş için en fazla beş (5) yıl geçerliliği olan tek tip bir vize verilebilir.

Bazı insani durumlarda, bir vizenin geçerlilik süresi uzatılabilir. Vize başvurusu, planlanan ziyaretten en erken altı (6) ay önce başvuru sahibi tarafından yapılabilir. Başvuruda bulunurken, bu gereklilikten feragat edilmedikçe, başvuru sahibi şahsen görünmelidir. Bazı istisnalar dışında, başvuru sahibi parmak izlerinin alınmasına izin vermelidir. Başvuru sahibi, parmak izlerinin alınmasından 59 ay süreyle muaf tutulacak ve geçerli ücreti ödemesi gerekecektir. Kültürel, dış ve kalkınma politikası nedenleri dahil olmak üzere münferit durumlarda vize ücretinden feragat edilebilir veya indirim yapılabilir.

Öncelikle Malta Vize başvuru formunu indirmeniz ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Malta Vize başvuru formunu elektronik olarak doldurabilir ve ardından basılı bir kopya yazdırabilirsiniz. Daha sonra 2 fotoğraf eklenmelisiniz. Fotoğraf pasaport formatında olmalıdır – açık renkli bir arka plana sahip yeni bir tam yüz çekimi olmalıdır.

Pasaportunuz ve önceki vizelerinizin kopyaları – dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olmalı- gereklidir. Pasaportunuzun en az iki boş sayfası olmalı, ve dönüş bileti rezervasyonunuzun bir kopyası bulunmalıdır. Vize almadan önce bilet almanız tavsiye edilmez. Malta ve tüm Schengen bölgesi dahilinde minimum 30.000 € teminatlı seyahat sağlık sigortası onayı, ve Malta ziyaret amacını ve güzergahı belirten bir vize kapak mektubu da belgelerinizde bulunmalıdır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu