Malta Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Malta Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Malta Randevu Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Malta Vize Randevu Formu

Malta Güney Afrika toprakları üzerinde İtalya’nın güney kıyısında Orta Akdeniz’de yer alan 3büyük 2 küçük adadan oluşan takımadaları ile bilinmektedir. Ticari becerileri sayesinde ticaretin getirdiği yararlar ve komşuları ile artan her yöndeki ilişkileri tek kalmasına engel olmuştur.

Malta Ülkesini tanıyalım

Malta adasının tarihçesi M.Ö yüzyıllara dayanan ve kısa dönemli adayı fethedilmeler sayesinde tarihçesi ve tarihi eserler konusunda oldukça zengin sayılmaktadır 1964 yılında bağımsızlığını kazanıp İngiliz sömürgesinden kurtulmuştur. Nüfusu yaklaşık 400,000 yüz ölçümü ise 316 kilometre olan 2004 yılında da Avrupa birliğine girmiş ülkeler arasında yer almaktadır parlamenter cumhuriyet olarak yönetilmeye devam edilmektedir.

Malta adasında İngilizlerden kalma İngilizce dil ve köklü eğitim sistemi ile halen devam etmektedir ekonomi olarak gelişmiş ülke olması nedeni ile ve nüfusunun az olması sayesinde evsiz kimsenin olmadığı gibi ülkenin refah düzeyi normal sınırlarda olması ve turisttik olarak yıllardır yapılan festivalleri güzel sahilleri ile bilinmektedir.

Ufak çaplı ihracatlarının dışında ülke de 50 den fazla dil okulu bulunmaktadır gelirin % 97 si turizm oluşturmaktadır 137 kilometre olan kumsalı ve kıyılarının eşsiz güzelliğinin bunda etkisi çoktur ayrıca limanlarının ve çok sayıda bulunan koylarını da göz önüne almak gerekir. Malta ülkesinde öğlenler 4 saat tatil olması ve araçların soldan gitmesi. Kilise sayısının fazla olması ve dinsel tatil gün sayısının çok olması, ada misafirlerine açık olması göz önüne alınması gerekilen noktalar arasında yer almaktadır. Malta ya yapacağınız 6 aylık ziyaretlerinizde Türkiye in ehliyetleri geçerlidir fakat daha fazla kalmanız durumunda Malta ehliyetini alma zorunluluğu bulunmaktadır şehrin tarihi yapısını yakından görmeniz için güzel bir olanak olarak kullanabilirsiniz. Farklı yemek kültürüne sahip olması aynı zamanda Akdeniz mutfak kültürünü de görebileceğiniz her türlü yemek çeşidine rastlayabilirsiniz

Malta’nın iklim ve ekonomi özellikleri?

Malta adasında kar, don, rüzgâr gibi iklimsel değişimler yaşanmadığı için sıcak kış aylarının yumuşak olması en düşük 14 derece yazın ise 32 derece şeklinde geçen sıcaklığı ve en çok nisan aylarında nadir yağmurlarına rağmen ekim tarlaları oldukça verimlidir. Ekonomide ise 90,000 yakın öğrencilerin gelmesi çok fazla dil okulunun olması nüfusunun az olması nedeniyle refah ve ihracattın katısı oldukça fazladır geriye kalan gelir ise turistlerden elde edilen gelirdir

Malta Vize işlemleri nasıl yapılır?

1: Malta’nın Schengen antlaşmasına dâhil ülkeler arasında yer aldığını bilmekte faydalı olacaktır.

2: 90 günden az süreler için başvuruların Konsolosluğuna ve Schengen başvuru şartı aranmaktadır.

3:  Başvurularda seyahat amaçları belirtilmelidir. Bunlar malta gezi ve turisttik vize, malta aile ziyareti vizesi yâda Malta ticari vize şeklinde belirtilmesi vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekilen noktalardandır.

4: 18 yaşını tamamlamamış kişilerin vize başvurularını anne, baba veya yasal vasileri ile noter tasdikli muvakatnameleri ile işlemlerini yapabilmekteler.

5: Vize işlemlerinde kullanılacak pasaportun 10 yıldan eski olanların kabul görmediğini hatırlatmak gerekir.

6: Vize başvurularının Malta Konsolosluğunun kendi hazırladığı başvuru formu olması zorunlu işlemler arasında yer almaktadır.

7: Eksiksiz gerçeğe uygun bilgiler ve başvuru sırasında istenilen evrakların tam olarak eklenmesi şartı aranmaktadır.

8: Başvurunuzu tatil yâda ziyaretinizden an az 3 ay önce veya 15 gün gibi sürelerde yapılması zorunludur. T.C ilk başvurularında Shengen Bölgesinde 90 gün konaklama hakkına sahip olurlar uygun kullanılması durumunda istekler doğrultusunda kademeli olarak uzatılma imkânı olmaktadır.

9: Evraklarınızda Türkçe ve İngilizce doldurma imkânı sağlanmaktadır. Bu başvuru formlarını Konsolosluklardan ve sitelerden aynı zamanda danışmanlık yapan vize merkezlerinden alma olanağı sağlamaktadır.

10: Eksik veya yanlış doldurulan evrakların asla kabul edilmediği gibi düzeltme imkânı olmadığını bilmenizde faydası olacaktır. Bütün bilgilerin güncel ve doğru olmasına özellikle dikkat etmek gerekir. Özellikle bütün imzaların aynı olmasına dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda vardır.

11: Başvuru yetkisi verilen kurumlar dışında tek vize iznini veren yetkili Malta Başkonsolosluğu olduğunu unutmamak gerekir.

Malta Vize Randevu Formu

1: Malta Vize Başvuru formunu Malta Konsolosluğu başvuru sitesinden indirerek formu eksiksiz doldurarak işlemlerinize başlayabilirsiniz.

2: Danışmanlık yapan vize merkezlerinden Randevu başvurusu yapmanız mümkündür.

3: Forumlar ziyaret nedenlerine göre seçenekler ile ticari, aile, arkadaş, ziyareti şeklinde seçeneklerle sunulmaktadır gidiş nedenine uygun forum ile randevu talep etmeniz mümkündür.

4: Sahte web sayfalarından yapılan randevu talepleri göz önüne alınmayacağını bilmeniz bu yönde işlemlerinizi gerçekleştirmenizde faydası olacaktır.

5: Malta vize randevu başvurularınızı Schengen üzerinden yapmaya başlamadan önce Malta Schengen başvuru sayfası olmasına özenle dikkat etmek dönüşü olmayan hatalar yapmanıza engel olacaktır.

6: İstanbul başkonsolosluğu İzmir ve Antalya da fahri konsoloslukları bulunmaktadır buralardan hem başvuru hem de randevu taleplerinizi iletebilirsiniz. 15 gün içerisinde sizlere gelecek olan cevaplar konusunda sorun yaşamamak için gidiş günlerinizden mümkün oldukça erken başvuru ve randevu işlemleriniz başlatmanızda önemli bir konudur.

7: Başvuru randevu işlemlerinizde sizlerden istenilen ödemelerin kalacağınız gün harçlar ve vergiler olarak hesaplanarak gerekli mercilere yatırmanız talep edileceği için sizlere uygun günlere randevu alarak işlemleriniz daha kolay ve sağlıklı tamamlamanızı sağlayacaktır.

8: Randevu gününde dosyanızı ve biyometrik verilerin parmak izi verilmesi şeklinde hazırladığınız evrakları tamamlanmış olarak yetkililere teslim etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ki işlem ise dosya durumunuzu sorgulayabilmektir.

9: Malta vize randevusunda sizlerden sağlık sigortanız hakkında istenilen bilgilerin ve dönüş seyahatinden sonrası içinde 15 gün sonrasına kadar geçerli olması gerektiğini sizlere beyan edilecektir.

10:  20 Euro olan başvuru harçları 110 Euro olup sizlerden bu şekilde ödeme isteneceğini bilmenizde faydası olacaktır.

11: Malta Schengen sayfasından sizlere sunulan formu internet üzerinden doldurabilirsiniz yâda farklı kaydet işlemi ile yazıcınızdan alarak eksiksiz doldurup vize işlemlerinize başlayabilirisiniz.

12: Başvurular içim Malta bölgesel kısıtlama yapmadığı için istenilen bölgelerden resmi kanallar veya firmalar üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

13:  Başvuru formunuzdan sonra sizlerden istenilecek olan dönüş tarihinizden itibaren 3 ay geçerli olan ve 2 sayfası boş olması şartı aranan orijinal pasaport sunulması zorunludur. Gerçek bilgilerle doldurulmuş vize başvuru formu, biometrik fotoğraf 1 tane, nüfus cüzdanı fotokopisi, uçak biletleriniz gidiş dönüş olacak şekilde olmalı. Hayat sigortası evrakları gelir belgesi son 3 aylık hesap dökümü seyahat masrafının nasıl karşılanacağının belgelenmesi için gereklidir, Kalınacak yerin adres, telefon numaraları, çalışanların izin belgeleri, sigorta hizmet dökümü SGK veya e-devlet üzerinden temin edilmiş olması gerekmektedir, şahsi dilekçe gidiş nedeninizi açıklayan bu dilekçeyi Türkçe yâda İngilizce yazabilirsiniz.

Malta’ya nasıl gidilir?

Malta Luga havaalanı Ülkemizden direk uçuşların mümkün olduğu gibi aktarmalı uçuşlar ile çok kolay ulaşım sağlanmaktadır Türk Havayollarının İstanbul’dan direk uçuşları veya Malta’nın ulusal havayolu Air Malta ile gerçekleşmektedir. Uçuş seferlerinin kolaylığı ve 2 saat 30 dakika süren yolculuk ile gayet kolay ve rahat yolculuk yapabilme imkânına sahiptir. Birçok Ülkeden aynı zamanda aktarmalı uçuşlarında yapıldığını hatırlamanızda fayda vardır bu şekilde de ulaşım sağlaya bilirsiniz.

Malta vize Evrakları

Malta vize Evrakları

Malta Konsolosluğu

Malta Konsolosluğu

Malta vize ücreti 2020

Malta vize ücreti 2020

VFS Global Malta

VFS Global Malta

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu