Malta Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Malta Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Schengen Vizesi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Schengen Vizesi

 

Schengen Vizesi sözleşme kapsamında taraf olan ülkeler arasında bulunan sınırların kontrolünün kaldırılması ile ülkelerin schengen bölgesinde rahat bir şekilde dolaşım hakkı kazanmasını sağlar. Taraf olan ülkeler arasında ortak kurallar ve uygulamalar belirlenir vize kontrolleri de buna göre yapılır.

 

Ancak schengen bölgesinde olmayan ülkelerin diğer ülkelere gitmesi halinde vize alması gerekir. Almanya, Belçika, İtalya, İspanya, Portekiz, Letonya, Frans gibi birçok avrupa ülkesi schengen bölgesi dahilindedir. Schengen vizesi alan ülkeler 180 gün içerisinde 90 günü aşmadan ülkeyi ziyaret edebilir. Her vize türünün farklı kuralları bulunur. Bu nedenle mutlaka bu kurallar dahilinde vize başvurusu yapmak gerekir.

 

Schengen vizesi genellikle her gün birçok insanın başvuru da bulunduğu vizedir. Bu vize olmadan ülkelere seyahat etmek de pek mümkün olmaz. Vizeyi aldığınız zaman ülkenin belirlemiş olduğu tarihler arasında ülkeye seyahat etmeniz mümkün.

 

Ancak bu vizeyi alırken vize reddi almanız da mümkün olur. Bu nedenle vize reddi almak istemeyen kişilerin doğru bir şekilde başvuru da bulunması önemlidir. Her ülke aynı titizlikte davranmaz. Bazı ülkeler kolay bir şekilde vize verirken bazı ülkeler ise oldukça zor bir şekilde vize verebilir. Bu nedenle bu konuda dikkatli davranmak da fayda var.

 

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

 

Daha önce yurt dışına çıkmadıysanız eğer vize almanız da zor olabilir. Vize başvurusunda bulunurken buraya tekrar döneceğinizi de mutlaka konsolosluğa kanıtlamak gerekir.

 

Her ülkenin konsolosluğundan kolay bir şekilde vize başvurusunda bulunmanız mümkün. Ancak vize reddi alırsanız eğer tekrar ücretini yatırarak vize başvurusunda bulunmanız mümkün.

Vize başvurusu genellikle oldukça kolay bir şekilde yapılır. Online olarak başvuru sa bulunmak da oldukça kolaydır.

 

Ancak her ülke online başvuruyu kabul etmez. Bazı durumlarda konsolosluğa giderek de başvuru da bulunmak gerekir. Ancak bu gibi durumlar da yüz yüze başvuru da bulunmak daha doğru olabilir. Yüz yüze başvuru sırasında size bazı sorular sorulur. Bu soruların doğru bir şekilde yanıtlanması oldukça önemlidir.

 

Genellikle konsolosluk çalışanları bu bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol eder. Herhangi bir tutarsızlık olduğu zaman da vize reddi almanıza neden olabilir. Bu nedenle başvuru da bulunacağınız ülke hakkında tüm bilgileri almak ve ona göre başvuru da bulunmak çok önemlidir. Böylelikle hiçbir sorun yaşamadan istediğiniz bize türünü de oldukça kolay bir şekilde alırsınız.

 

 

Schengen Vizesi Evrakları

 

Schengen Vizesi almak isteyen vatandaşların ilk olarak yapması gereken hangi ülkeden vize alacaksa onun başkonsolosluğuna başvuru da bulunması gerekir. Konsolosluk sizden bazı evraklar talep eder. Bu evrakları eksiksiz olarak tamamlamak gerekir.

 

– Vize başvuru formu online olarak size verilir ve bu formu vize evrakları içerisinde vermek gerekir.

– 2 adet biyometrik fotoğrafın çekilmesi gerekir.

– Varsa eski pasaportunuzu ve şuan ki pasaportunuzu da bu evrakların arasına eklemek gerekir.

– Gideceğiniz ülke için uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonlarının eklenmesi,

– Seyahat sağlık sigortasını da acente aracılığı ile yapmanız mümkün.

– Çalışmıyorsanız eğer masraflarınızı kimin karşılayacağınızı da mutlaka evraklar arasına vermeniz

gerekir.

 

Schengen vizesi için hazırlanan tüm evrakların eksiksiz olarak konsolosluğa verilmesi gerekir. Genellikle bir hafta için de başvurunuz da sonulanmış olur.

 

Schengen Vizesi Türleri

 

Schengen vizesinin belli çeşitleri bulunur. Turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari vizesi, oturum vizesi ve aile birleşim vizesi gibi çeşitleri bulunur. Her bir vize çeşidi için belli evraklar bulunur. Bu evraklar;

 

– Başvuru sahibinin tüm masrafları karşılayacak olan dilekçeyi bildirmesi gerekir.

– Kendi kimlik bilgileri ve pasaport belgesinin de verilmesi gerekir.

– Herhangi bir akraba veya arkadaş tarafından gönderilen davetin de mutlaka alınması gerekir.

– Ticari vize alınacaksa ülkeye neden ziyaret edeceğinizi dilekçe de belirtmek gerekir.

– Güncel banka hesabınız ve dökümanı

– Ülke de kaç gün kalınacağı ve otel bilgileri de belirtilmesi gerekir.

– Uçak bilgisi de belirtilmelidir.

Schengen vizesi için doğru bir şekilde başvuruda bulunmak gerekir. Doğru vize türü seçilmezse eğer başvurunuz direkt olarak reddedilir. Bu nedenle aracı firma ile başvuru da bulunmak daha doğru olacaktır. Vize türleri aracı firmalar ile kolay bir şekilde halledilir. Aracı firmalarla başvuru da bulunmak genellikle vizenizin daha kolay bir şekilde çıkmasını sağlar. Konsolosluk bu konuda oldukça titiz davrandığı için dikkatli davranmak gerekir.

 

Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

 

Schengen vizesi doğru bir şekilde başvuru yapıldığı zaman ve evraklar da hazırlandığı zaman genellikle bir hafta içerisinde sonuçlanır. Ancak konsolosluk bazı durumlarda sizden ek bilgiler de isteyebilir. Bu gibi durumlar da konsolosluğun istemiş olduğu belgeleri de hazırlamak gerekir. Ancak bazı durumlar da sonuçlanması uzayabilir. İki hafta gibi bir süreci de bulabilir. Bu durum tamamen evrakları nasıl hazırladığınıza bağlıdır.

 

Genellikle yaz dönemlerinde biraz daha yoğun olabiliyor. Özellikle turlar yazın daha çok fazla tur düzenler ve kişilerin vize başvurusunda da bulunurlar. Ancak tur şirketi ile başvuru da bulunduğunuz zaman vize reddi almanız mümkün. Daha önceden yurt dışına çıkmış olmanız ve vize reddi almamış olmanız gerekir. Yoğunluk çok fazla yoksa genellikle bir hafta içerisinde vizenize ulaşmış olursunuz.

 

Schengen Vizesi Reddi

 

Ülkeler vize başvurusunda bulunduğunuz zaman vize reddi de verebiliyor. Genellikle eksik belge olması, yanlış, hatalı belgelerin olması sonucunda vize reddi ile sonuçlanır. Ancak vize reddi aldığınız zaman tekrar başvuru da bulunma hakkınız da bulunur. Bu nedenle vize reddi almamak için profesyonel bir yardım almak gerekir.

 

Genellikle aracı firmalar bu konuda yardımcı olurlar. Gerekli tüm evraklar hazırlandığı zaman hiçbir sorun yaşamadan yaşamadan başvurunuz da yapılmış olur. Ancak her vize reddi aldığınız zaman tekrar başvuru da bulunmak doğru olmayabilir. Bu durum konsolosluk tarafından olumsuz bir şekilde sonuçlanabilir.

Genellikle vize reddi bir çok insanın başına gelen bir durumdur. Vize reddi ile karşılaştığınız zaman direkt olarak tekrar başvuru da bulunmak doğru olmayabilir. Genellikle evraklarınızın eksik olması halinde konsolosluk size vize reddi verebilir.

 

Bu durum birçok insanın başına geldiği için evrakların sorunsuz bir şekilde hazırlanması gerekir. Vize alan firmalar veya tur düzenleyen firmalar genellikle vize başvurusunda bulunur. Bu gibi firmalardan bu konuda yardım almak daha doğru olacaktır.

 

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

 

Seyahat sağlık sigortası ülkelerin vatandaşlardan istemiş olduğu bir belge türüdür. Bu belgenin belli teminatlar karşısında ve belli ücretlerle yapılması gerekir.

 

Seyahat sağlık sigortası gideceğiniz tarihler arasında yapılır. Seyahat sağlık sigortasını sigorta firmaları belli ücret karşılığında yapar. Bu evrağı da diğer evraklar arasında konsolosluğa sunmak gerekir. Evrak da herhangi bir belgenin eksik olmaması önemlidir. Seyahat sağlık sigortasının sigorta şirketi tarafından hazırlanması bu anlamda önemlidir.

Malta vize ücreti 2020

Malta vize ücreti 2020

Malta vize Evrakları

Malta vize Evrakları

Malta Konsolosluğu

Malta Konsolosluğu

Malta Schengen vizesi

Malta Schengen vizesi

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu