Malta Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Malta Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Malta Uzun Süreli Vize

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Malta Uzun Süreli Vize

Malta, Schengen ülkeleri olan 26 ülkeden biridir. Bu nedenle de turistik ya da ticari amaçlı Malta ziyaretleri için schengen vizesi sahibi olmak yeterlidir. Schengen vizesi ülkelerinin tamamına ziyaret için tek vize yeterlidir. Malta uzun süreli vize veya kısa süreli vize işlemlerinin tamamı Malta Konsolosluğu tarafından verilir. İlgili vize için bireylerin gerekli evraklar ile aracı kurum vasıtası ile başvurması gereklidir.

Malta Konsolosluğu, ülkemizde Malta’yı ticari faaliyetlerde, organizasyon ve toplantılarda temsil eden kurumdur. Öte yandan kendi vatandaşlarının, doğum, ölüm ve evlenme işlerini yine konsolosluk tasdik eder. Konsolosluk Malta uzun süreli vize için ilk olarak gerekli olan vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Formda konsolosluk kişilerin ziyaret sebebi amacı, geri dönüş ve dönme sebepleri gibi durumlar belirlenir. Tüm başvuru evrakları konsolosluk yetkilileri tarafından incelenir. Bu inceleme sonucunda kişinin beyan ettiği tarihlerde Malta’ya gidip beyan ettiği tarihte geri döneceği şekilde vize onayı verilir.

Turistik ve Ticari Amaçlı Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Konsolosluk tarafından verilen Malta vizesi için evraklar doğru bir şekilde doldurulan form ile başlar. Ardından ise Malta uzun süreli vize başvurusu için tüm eski vize fotokopileri evrakların arasına eklenmelidir. Evraklar olarak ise İş ve ticaret için Malta vizesi ya da turistik olarak Malta vizesi şekline ikiye ayrılır.

İş ve Ticaret İçin Malta Vizesi Evrakları

-Emekli olan bireyler için ilgili kurumdan maaş yazısı, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi dökümün son 3 aya ait olması gereklidir.

-Ücretli çalışan personel için SGK işe giriş bildirgesi, çalışanın maaş hesabı son 3 ay dökümü, çalışılan şirkete ait ticaret sicil kaydı, imza sirküleri, şirket ortaklarının kimlik fotokopileri,

-Serbest meslek erbapları için esnaf ve ticaret odası kayıt evrakları, imza sirküsü, vergi levhası, esnaf kayıt evrakları fotokopileri,

-Çiftçiler için ise ziraat odası onaylı olarak verilen çiftçilik kayıt belgesi fotokopisi,

-Başvuru sahibi memur ise ilgili tarihlerde resmi olarak izinli olduğunu gösterir belge,

-Firma tarafından antetli kağıda yazılan işveren yazısı bu yazıda söz konusu gezi tarihlerinde çalışanın izinli olma durumu açıklanır. Yazı ve evrak ayrıntıları aracı firmalar tarafından örnekler ile açıklanmıştır.

-Malta vize başvuru sahibi bir öğrenci ise okulun öğrenci işleri tarafından onaylanmış öğrenci belgesi ıslak imzalı,

-Türkiye vatandaşları dışında Malta vizesi başvurularında ilgili kişinin oturma izni ve çalışma izni dönüş tarihinin belirtilmesi bununla beraber iznin dönüş tarihinden itibaren 3 ay olması gereklidir.

-Malta seyahati masraflarının karşılanacağını gösterir, aileye ye da kişiye ait araç ruhsatı, arsa tapusu ya da ev tapusu fotokopileri,

-Eğer söz konusu araç ya da konutlarda kira geliri söz konusu ise kira kontratı fotokopileri,

Tüm bu evrakların amacı ilgili seyahatin amacını göstermesi gereklidir. Bu şekilde konsolosluk yetkilileri vize uygunluğu verecektir. Bunların dışında söz konusu parasal durumu destekleyici evrakları eklemek vize onayına etki eder. Bu evraklar;

-En az son 3 aya ait bakiyeli banka hesap dökümleri,

-Banka şubesinden alınan banka hesap bakiyelerinin belirtildiği ıslak imzalı yazı,

-Banka mektubu vize danışmanları tarafından verilen örnek metine uyumlu olmalıdır.

-Nüfus cüzdan fotokopisi,

-2 adet vize için çekilen fotoğraf, fotoğrafın son altı ay içerisinde çekilmiş olması ve kesilmemiş olması gereklidir. Ölçüleri ise 3,5cm x 4,5cm şeklinde arka fonu beyaz, baş fotoğrafı, cepheden çekilmiş olmalı, he iki kulak görünmeli, dişler görünmemelidir. Fotoğrafta aksesuar kullanılmamalıdır. Stüdyo adı yer almamalıdır.

-Rezervasyonlar, seyahat süresini, otel bilgileri, aile yanında konaklama durumu söz konusu ise noter onaylı olarak hazırlanan davet yazısı, davet eden şahsa ait olarak vize fotokopisi, vize dosyasında yer almalıdır.

-Uçuş bilgileri, ilgili seyahat için alınmış olan uçak bileti fotokopileri,

-Seyahat sağlık sigortası, en az 3000 euro tutarında shengen ülkelerinin tamamında geçerli olan sağlık sigortasıdır. Bu sigorta poliçesinin ıslak imzalı ve kaşeli olması gereklidir. Ayrıca tarih olarak dönüş tarihinden en az 15 sonraya kadar geçerli olmalıdır.

Ülkemizde yaşayan ve Malta’ya tursitik ve ticari seyahatler için eğer 18 ayş altı iseniz;

-Başvuru sahibinin ülke dışına çıkmasının izni belgesi, bu belgede mutlaka anne ve babanın imzası gereklidir. Noter onaylı olma şartı bulunan belgenin hem Türkçe hem de İngilizce çevirisi bulunmalıdır.

Türk vatandaşı değil iseniz;

-En az 3 ay geçerli olarak düzenlenmiş oturma izni,

-Vize başvuru formu bu form aracı kurum vize danışma şirketleri tarafından hazır şekilde verilir. Bu formun mutlaka doğru bilgiler ve eksiksiz olarak tamamlanması gereklidir. Öte yandan vize başvuru formu mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Malta Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta eğitim amaçlı olarak hazırlanan öğrenci vizesi için;

-eğitim amaçlı vize için önceden alınan pasaport ve vize fotokopileri,

-18 yaş altı olma durumunda noter onaylı anne ve babadan alınan izin belgesi bu belgenin Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanması gereklidir.

-Halen devam eden öğrencilik durumu söz konusu ise öğrenci işlerinden alınan belge, mezuniyet durumu söz konusu ise noter onaylı diploma fotokopisi,

-Aile üyelerinin aylık gelir belgeleri, SGK çalışan durumu var ise; son 3 aylık maaş bordroları, aile üyeleri işveren ise, işyerine ait, ticari sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası ve ticari sicil kayıt evrakları,

-Aile üyelerine ait konut ve arsa tapu fotokopileri, bu konutlarda kira durumu söz konusu ise kira kontratı fotokopileri,

-Aileye ait son 6 aylık hesap dökümleri, banka şubesi tarafından ıslak imzalı,

-2 adet vize için çekilmiş, arka fonu beyaz, alın açık kulaklar belli, cepheden çekilmiş, net ve kaliteli olmalıdır.

Malta’da öğrencilik durumu söz konusu ise davet edildiğiniz okuldan gelen mektup, okul faturası ödeme makbuzları,

-Seyahat sağlık sigortası 30.000 euro teminatlı olarak düzenlenmelidir. Schengen ülkelerinin tamamında geçerli olmalıdır. Ayrıca ilgili eğitim tarihlerinin bittiği tarihten sonra en az 15 gün boyunca geçerli olmalıdır.

-Uçak biletleri, konaklama bilgileri, vize dosyasında yer almalıdır.

-Vukuatlı nüfus kayıt örneği,

-Evlilik durumu söz konusu ise evlilik cüzdan fotokopisi,

-Nüfus cüzdan fotokopisi,

-Türk vatandaşlığı söz konusu değil ise oturma izni, en az 3 ay geçerli şekilde düzenlenmiş,

-Okula ödeme yapıldığını gösteren dekont ya da makbuz,

-Vize başvuru formu bu form aracı kurumlar tarafından başvuru sahibine verilir. Tam ve doğru olarak doldurulmalıdır.

Malta Vize Ücreti

Malta Konsolosluğu’na vize başvurusu yapmak için vize harç bedeli ödemek gereklidir. Bu ödeme işlemi içerisinde mutlaka ilgili vize niteliği belirtilmelidir. Öğrenci vizesi, ticari vize ve turistik vize ücretleri değişiklik göstermektedir. Genellikle konsolosluk direk başvuru kabul etmemektedir. Bu nedenle de ilgili ödeme aracı kurumlara yapılır.

Aracı kurumlar başvuru sahiplerine ait evrakların tamamını haftanın belirli günleri konsolosluğa iletilir. Konsolosluk tarafından kişinin tüm evrakları incelenerek vize onayı verilir. Schengen olarak verilen vize süresi 180 gün içerisinde 90 gün şeklindedir

Malta vize Evrakları

Malta vize Evrakları

Malta Konsolosluğu

Malta Konsolosluğu

Malta vize ücreti 2020

Malta vize ücreti 2020

VFS Global Malta

VFS Global Malta

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu